Päevapoliitika

Lähedalseisev äi ja vanaisa on kokku võtnud päevapoliitilis teema, millele ma saan ainult juurde nentida, et ka minu jaoks on kogu üritus rohkem kui segane… kes oskab, selgitagu. loe edasi »

Kanad ei pane pehkat!

Meie pere kanapeatükk sai paari nädala eest teise peatüki. Aadu-Peedu-Tseedu ja need teised läksid pensionile ja nähtavasti oli omajagu süüd ka selles, et pensionäridele liiga heldet elu lubasime. Nagu teada, loodus – antud juhul küll rohkem traktor – tühja kohta ei salli! Sestap sai otsitud uus tiir kanu ja et mitte pensionäride otsa sattuda, siis teine ringi nö puberteedid. Ehk siis kanad kes peaks munele hakkama selle suve sees.

loe edasi »

Porgand ja Aadu-Peedu-Tseedu

Selle kevade tähtsündmuseks on ja jääb nähtavasti pere juurdekasv. Planeeritud sai seda asja juba möödunud suve lõpus… aga muude toimetuste juures tegudeni ei jõudnud. Nüüd sai siis kohalik linnupidaja uuesti üles otsitud, kokkulepped tehtud ja kuus äntukat elavad möödunud reede õhtust meie juures.

kana2.JPG

loe edasi »

Kodaniku vaba riik

Hetkel koduvabariiki haaranud streik on mitmelt poolt toonud välja erinevaid mõtteavaldusi ja arvamusi selle kohta, kas streikides saab siis seda mida tahad või vaja on … või ei saa seda teps mitte. Ometigi tundub see streik, nagu ka mitme viimase aasta muud kodanikualgatused – jõuetu ja mannetu. loe edasi »

Kelle laps?

Üks peavoolu ajaleht ilmutas paari päeva eest artikli, kus arutati pikalt ja põhjalikult, kui kallis on lapsesaamine ja kui veel värske lapsevanem peaks olema mõne põhimõttega (nagu ‘me ei tee allahindlust turvalisuse pealt’), siis on lapsesaamine ainult jõukate pärusmaa… tsiteerides: “Sest riigi antavad ühekordsed toetused ei kata kaugeltki kulutusi ning emapalka makstakse ainult poolteist aastat.” loe edasi »

Ääremail

Mõni aeg tagasi oli lasteaias koosolek, kus räägiti asjadest ja tegemistest. Põhitõed: rütmid ja kasvamine… need mida ühel väiksel inimesel vaja. loe edasi »

Oma pühad

Sel aastal teisiti. Samad nagu viimased kümme aastat… aga ikkagi teisiti. Sel aastal on pühad oma kodus. loe edasi »

Kümme

Nädala lõpus oli sünnipäeva pidu. Mingis mõtes ei midagi erilist… kümne aastane… pole veel teismeline aga natuke nagu vanust on. See meie X-tee ma mõtlen. loe edasi »

Võib vist konstateerida fakti, et suuremas seltskonnas tööd on meie pool läbi. Vähemalt seniks kuni saunaga pihta hakkame. Kuidas viimased kaks korda numbrites väljenduksid… loe edasi »

Nihe…

Mäletan, et väiksena emaga koos kusagil “võõraste juures” peol käies oli alati “võõraid lapsi” ka. Ja otseloomulikult ei läinud lastel mäng alguses koos… samas kui pidu läbi oli raske lapsi ühismängust välja kiskuda. loe edasi »

Krohvimisest…

Nädalavahetusest, mille suhtes olid ootused nii- ja naasugused. loe edasi »

Juhuslikud mõtted

Täna on selline päev, et tahaks kogu aeg midagi öelda. loe edasi »

Järgmine »