Oma pühad

Sel aastal teisiti. Samad nagu viimased kümme aastat… aga ikkagi teisiti. Sel aastal on pühad oma kodus.

Kogu see pühadeaegne trall sai sissejuhatuse poolteist nädalat tagasi, kui poest miskine piiritusepõhine jook sai toodud ja köögiviljad (rosinad, aprikoosid, jõhvikad, kirsid jne) ära leotatud… ja sellest kõigest siis üks (loe: kolm) korralik keeks küpsetatud.

Möödunud nädalavahetusel sai tunniks lastega koos maja taha metsadesse jalutama mindud… kas kuuske võiks oma kodu lähedusest leida? … keskkond näis üritust soosivat ja sestap sai jõuluneljapäeval oma maja taga metsas ja kraaviäärtes kaks tundi ringi uidatud. Polnudki varem nii pikalt ja põhjalikult siukest jalutuskäiku teinud. Vaatasin loomaradu, mõistatasin kelle pabulad võiks rohu sees olla.. põdrad olid puid koorinud, sead puude vahel püherdanud, … (ma ei olnud kodust veel 100 meetri kauguselegi jõudnud) kuni leidsin oma ja vanemate koju kuused. Veider on see, et alati tunduvad metsas kuused oluliselt väiksemad kui nad toas lõpuks on. Ja need kuused, kus ehted küljes (linnupesade näol), jätsin sel aastal targu metsa.

Jõulureede läks üle mitme aasta üsna rahulikult.. sai kook küpsetatud, piparkoogid tehtud ja isegi glasuuritud, kingid pakitud ja isegi filmi vaadatud… ja kiiret nagu ei olnud. Lihtsalt mine aga magama ja oota, millal jõululaupäev kätte jõuab.

Jõululaupäeva hommikul … tass kohvi, ajaleht (mida eile lugeda ei jõudnud). Kui tundus, et kõik kodus ööbinud hakkavad ärkama, siis raketile tuli alla,võileibadele juust peale ja saiad ahju, teekann pliidile ja mõnusa väikse praksumise saatel hommikusööki oodata…

Päris oma kodus, päris rahulikult (ja isegi vähese lumega akna taga) jõulud.

Kõrvalteemana – päris mitme inimesega on sel aastal arutletud, et jõulud on pühad inimestele. Pigem pere ringis. Mitte lihtsalt tuttavatele, noh sõpradele õnnesoovid võiks ju edastada… aga peaasjalikult on see pere keskel olemiseks ja rahu nautimiseks. Mitte kaubanduskeskustele, tööandjatele või jumal teab kellele.

Veekann hakkas vilistama. Mõned puud raketile juurde ja nüüd sööma. Häid pühi!

Trackback URI | Sõnavõttude RSS

Kirjuta vastus