Kanad ei pane pehkat!

Meie pere kanapeatükk sai paari nädala eest teise peatüki. Aadu-Peedu-Tseedu ja need teised läksid pensionile ja nähtavasti oli omajagu süüd ka selles, et pensionäridele liiga heldet elu lubasime. Nagu teada, loodus – antud juhul küll rohkem traktor – tühja kohta ei salli! Sestap sai otsitud uus tiir kanu ja et mitte pensionäride otsa sattuda, siis teine ringi nö puberteedid. Ehk siis kanad kes peaks munele hakkama selle suve sees.

Mõeldud-tehtud. Nüüd siis ootame, et kas hakkavad juulis … või äkki hoopis oktoobris. Ja mis talvest saab, seda ei tea. Aktuaalsemast küljest on meil tänasest tegu vabade kanadega (mitte ainult munavaba) – käivad ja uitavad õues… kus tahavad. Suss karjatab ja kuna põhitoit esialgu veel traktoris, siis käivad seal ka aegajalt. Näikse, kas meil homme ka veel kedagi traktorist välja lasta on :)

Kui tuli arutluse alla, et laseme kanad vabaks, siis vanem preili arvas üsna hüsteeriliselt, et kanad jooksevad metsa ära. Täna peale poolt päeva vaatas kohtlase naeratusega: “Kanad ei pannudki pehkat!”

 

3 vastust postitusele “Kanad ei pane pehkat!”

 1. 09.07.2012 kell 15:25:30 eiku

  Ta-daa… munakonto lahti ja kaks esimest pääsukest on külmikus. Ptui. Muna on käes. Kõige esimene katse, mis diskvalifitseeriti, oli küll üks nahkmuna.
  Nähtavasti on üks viiest tööle hakanud. Jääb nüüd loota, et ülejäänud järgi võtavad. Elagu vabapidamine! :p

 2. 14.07.2012 kell 10:36:27 KK

  Äge! Meil vanatädi käskis alati ühe muna jätta pessa nn seemneks. Tal olid siuksed vanaaegsed kartulikorvid pesadeks, kus heinad sees aga kanad tõprad munesid ikka kõige idiootsematesse kohtadesse. Nt lakka heintesse, otsi siis :D. Kuigi mulle lapsena meeldis neid mune jahtida, see oli nagu mäng.

  Õueala essuseks väga ei lähe?

 3. 15.07.2012 kell 00:10:23 eiku

  meil on proovi munad (nahkmunad, üks neist kahe rebuga) mitte munemise alasse sattunud. Aga muidu traktori kastist oleme tänaseks juba kuus muna leidnud :) Homme hommikul on pannkook.
  Aga seda et õu essuseks… ühelt poolt on see õue ala üsna suur. Teisalt meil ei ole veel nö muru, kus paljajalu käia. Kui asjad nii kaugele jõuavad kunagi, siis tuleb kindlasti nende liikumisvabadust rohkem piirata.

Trackback URI | Sõnavõttude RSS

Kirjuta vastus